top of page

Matej do pobjede u FIS Nor - Am kupu

4.1.2024.

U današnjem slalomu FIS Nor - Am kupa na američkom Burke Mountainu, Matej Vidović doskijao je do pobjede

Burke Mountain (Vermont, SAD)

Danas se na američkom Burke Mountainu, održao slalom FIS Nor - Am kupa.

U utrci je nastupio i naš Matej Vidović koji je bio odličan te je doskijao do postolja osvojivši mjesto.

Matej je u utrku startao s brojem jedan i odličnom vožnjom, na toj poziciji se zadržao do kraja prve vožnje. Matej je imao 12 stotinki prednosti pred drugoplasiranim Švicarcem Gianlucom Boehmom i 66 stotinki ispred Kanađanina Simona Fourniera. Unutar sekunde bio je još samo Amerikanac Camden Palmquist.

U drugoj vožnji Mado je sigurnom vožnjom stigao do pobjede. Na kraju je utrku završio s 86 stotinki prednosti ispred drugoplasiranog Kanađanina Simona Fourniera i 97 stotinki ispred Palmquista.

Matej je ovim rezultatom doskijao i do 19.02 FIS bodova točaka.